حلقه فكري جوانان با محوريت «موضوعات چهارگانه چهارمين كنگره پيشگامان پيشرفت» برگزار گرديد

نشست حلقه فكري جوانان با محوريت "موضوعات چهارگانه چهارمين كنگره پيشگامان پيشرفت" در تاريخ سه‌شنبه 29/05/92 و با حضور حجت ‌الاسلام ‌والمسلمين سيد عباس نبوي استاد حوزه و دانشگاه و همكار كنگره و جمعي از اعضاي اين حلقه فكري در محل سالن همايش هاي مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار گرديد. اين سلسله نشست ها قرار است با هدف ارائه دستاوردهای علمی نو در موضوعات مربوط به پیشرفت و توسعه در ابعاد گوناگون آن و نیز استفاده از ظرفيت هاي فكري و مشاوره اي دانشجويان ممتاز و علاقه مند در حوزه مباحث پيشرفت و ايجاد محيط انديشه ورزي و دريافت نظرات و ايده هاي تازه از جوانان و در قالب حلقه هاي فكري جوانان به طور مداوم و منظم برگزار گردد.

در اين جلسه حجت ‌الاسلام ‌والمسلمين سيد عباس نبوي در خصوص كنگره هاي قبلي پيشگامان پيشرفت، مخاطبان اين كنگره ها و اهداف برگزاري آن به اختصار مطالبي را ارائه نمود. همچنين در ادامه در خصوص فلسفه، اهداف و حمایت مركز از تشكيل حلقه‌ هاي فكري دانشجويي توضيحاتي ارائه داد.

در ادامه، هر يك از حاضرين به بيان ديدگاه ها، نظرات و دغدغه هاي خود در موضوعات مختلف از جمله هويت جوانان؛ جايگاه و منزلت جوانان؛ سبك زندگي؛ سلامت و بهداشت؛ اوقات فراغت و ... پرداختند و با طرح سئوالاتي همچون ضمانت اجرايي تدوين الگوي اسلامي- ايراني پيشرفت؛ نقش پژوهشگران و محققان در تحقق و تدوين الگو و اقداماتي كه در اين راستا بايد انجام دهند و همچنين سطوح بهره مندي از توانمندي هاي جوانان در مراحل مختلف تدوين الگو از نقش مشاوران فكري مركز تا مرحله اجراء و ... مسائل و ديدگاه هاي خود را بيان نمودند. در پايان حجت ‌الاسلام ‌والمسلمين سيد عباس نبوي به پاسخگويي نسبت به مباحث، موضوعات و سوالات مطروحه حاضرين پرداختند.

لازم به ذكر است موضوعات چهارگانه چهارمين كنگره پيشگامان پيشرفت كه محور حلقه فكري فوق الذكر نيز مي باشند، عبارتند از:

1- نوآوري، كارآفريني و اشتغال

2- مهاجرت جوانان و تحصيل در خارج از كشور

3- پايگاه اجتماعي و منزلت جوانان

 

4- شبكه هاي اجتماعي

دیدگاه جدیدی بگذارید