برگزاري دومين جلسه حلقه فكري جوانان با محوريت «موضوعات چهارگانه چهارمين كنگره پيشگامان پيشرفت»

دومين نشست حلقه فكري جوانان با محوريت «موضوعات چهارگانه چهارمين كنگره پيشگامان پيشرفت» در تاريخ سه شنبه 05/06/92 در محل همايش هاي مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت برگزار گرديد.

در ابتداي اين نشست حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي سيد عباس نبوي به تشريح مفهوم گفتمان و نيز چالش هاي پيش رو در زمينه و موضوع پيشرفت و تبديل آن به يك گفتمان اساسي پرداخت و مطالبي را ارائه داد. ايشان در بخشي از صحبت هايشان در خصوص گفتمان سازي پيشرفت گفت كه قاعده اين است كه در رشد و پيشرفت و ساختن جامعه است كه گفتمان شكل مي گيرد. همچنين در بخشي ديگر از صحبت هايشان اشاره كردند كه با مفاهيم و الفاظ به صورت بيان توخالي و بدون روح، هيچ عملي انجام نمي گيرد. ما بايد هر آنچه به دست مي آوريم تبديل به يك بينش و رويش ريشه دار كنيم اگر اين مقدمه را انجام داديم، راهمان براي گفتمان باز مي شود.

در طي اين نشست تعدادي از حاضرين به بيان ديدگاه ها و نظرات خود پرداختند و در زمينه ها و موضوعاتي همچون هويت جوانان، تربيت نيروي انساني و وضع موجود و مطلوب و راه هاي رسيدن به وضع مطلوب و ... اظهار نظر نمودند.

در پايان نشست حجت الاسلام والمسلمين سيد عباس نبوي از حاضرين خواستند تا هر يك از افراد يك موضوع و يك نياز و مسئله اساسي را به صورت خاص انتخاب كنند و بر روي راهكارهاي آن فكر نمايند و جلسات آينده به صورت نشست هاي موضوع محور و مسئله محور، مورد بحث و بررسي قرار گيرند.

دیدگاه جدیدی بگذارید